Historie a současnost

 

HISTORIE

Kapela vznikla v roce 1991 a byla pětičlenná. Založil ji Petr Milichovský , který odešel v roce 1995 po názorových neshodách a vzápětí založil vlastní kapelu FORTUNU. Další zakládající členové byli bratři Jirka, Pavel a Petr Kletečkové. Dva roky s kapelou bubnoval i tehdy čtrnáctiletý Zdeněk „Fenek“ Steiner – dnes WOHNOUT.
 
  Skupinu výrazně ovlivnil příchod Jardy Bořila (dříve AZRAEL, SDA aj.) v roce 1993, kdy se kapela vedle lidovek začala zásadněji zaměřovat na bigbít a rock. Jistým mezníkem v životě kapely byl též příchod zpěvačky na podzim roku 2003. Od té doby byla kapela sedmičlenná.
 
 
  Netradiční název kapely vznikl náhodou, když člen kapely Jiří Kletečka z recese navrhnul jméno strýce z New Yorku. Až později kapela vymyslela originální název, který odpovídá zkratkám E.M.I.L. – Endless Musical Instruments Language (nekonečná řeč hudebních nástrojů).
 
   V různém období pak v kapele zanechali stopu Libor Hejkal, Jan Duben, Petr Čapek, Iva Jeřábková (dnes Kletečková), Eva Nováková (dnes Žáčková), Libor Siebenbürger a Alena Fuxová (dnes Málková). Stálým členem skupiny byl také zvukař Jiří Dvořák.
 
 
  V létě 2007 se E.M.I.L. po zralé úvaze rozhodl prodat vlastní hudební aparaturu a nadále řešit ozvučení kapely externě. Zda to bylo šťastné rozhodnutí ukáže čas…
 

 

SOUČASNOST

……A čas ukázal, že to dobré rozhodnutí nebylo a to z mnoha důvodů. Dnes se šestičlenná kapela  zvučí sama. K tomuto účelu používá digitální mix SOUNDCRAFT  UI24R, který lze ovládat bezdrátově přes wifi. Je to ideální řešení pro kapelu, která se chce zvučit sama a má ve svých řadách  člena, který nehraje ve všech písničkách a má tudíž čas se zvuku náležitě věnovat.

Manažerem a kapelníkem v jedné osobě je od října 2021 Jaroslav Bořil ml.